خرید VPN می تواند تاثیرات زیادی در فعالیت های اینترنتی بازی کند. بسیاری از افراد تصور می کنند استفاده از VPN تنها برای بازکردن سایت ها و اپلیکیشن هایی است که بر اساس فیلترینگ قابل دسترسی نمی باشند. اما واقعیت این است که VPN کارکردهای دیگری هم دارد. امروز قصد داریم تا در مورد امنیت در اینترنت با استفاده از VPN برای شما بگوییم.

VPN چیست و چرا خرید VPN مهم است؟

VPN مخفف Virtual Private Network و به معنای شبکه مجازی اختصاصی است. این شبکه از شبکه اینترنت برای به وجود آوردن کانال ارتباطی میان کاربران استفاده می کند. این شبکه اختصاصی باعث می شود تا ارتباط پرسرعت بوده و اطلاعات شما محفوظ بماند. چرا که اطلاعاتی که انتقال می دهید در طول شبکه اختصاصی منتقل می شود. اما موضوع امنیت در VPN به استفاده از فایروال هم بستگی دارد. اگر VPN رایگان استفاده کنید، نه شبکه ای چندان اختصاصی را تجربه می کنید و نه این فایروال به میزان کافی ایمن است.

در زمان استفاده از VPN شما با استفاده از یک اتصال کاملا رمزگذاری شده، به سرور ارائه دهنده این خدمات وصل می شوید. برای راه اندازی آن هم معمولا نیازمند یک نرم افزار هستید. البته می توانید از طریق تنظیمات اپلیکیشن ها و یا اتصال اینترنت هم این کار را انجام دهید. فایده استفاده از نرم افزار در راحتی آن است و اینکه نیاز نخواهید داشت در تک تک اپلیکیشن ها اطلاعات کاربری VPN را وارد کنید. ارائه دهنده وی پی ان به شما این نرم افزارها را معرفی کرده و لینک دانلود آن را در اختیارتان قرار می دهد.

شما می توانید از این شبکه برای آندروید، برای آیفون، سیستم عامل ویندوز، سیستم عامل مک و … استفاده کرده و محدودیتی در این موضوع وجود ندارد. به همین دلیل می توانید یک VPN ارزان خریداری کرده و آن را در هر وسیله ای که برای اتصال اینترنت استفاده می کنید به کار ببرید.

یکی از مهمترین نکاتی که با خرید VPN به دست می آورید محدود کردن دسترسی به سوابق کارهایی است که در اینترنت انجام داده اید. این موضوع باعث خواهد شد تا شما با خیال آسوده از وب سایت ها و اپلیکیشن های مورد خود استفاده کنید. رمز ها و اطلاعات خودتان را از همه مخفی کنید.

متاسفانه امروزه دسترسی به بسیاری از وب سایت ها و اپلیکیشن ها دارای محدودیت هستند. شما برای تلگرام، توییتر و بسیاری اپلیکیشن ها و وب سایت های نیاز به استفاده از VPN دارید. اما اگر هم موضوع فیلترینگ را کنار بگذارید، باز هم استفاده از VPN توصیه می شود. به همین دلیل است که حتی در کشورهایی که کمترین میزان فیلترینگ هم وجود دارد، افرادی که به امنیت اطلاعات خود اهمیت می دهند همیشه از VPN استفاده می کنند.

اما همانطور که گفته شد این شبکه در سرعت هم اثر گذار است. دلیل این موضوع هم مسیر عبور مجزای اطلاعات است. به زبان ساده تر با استفاده از VPN مهم نیست هر کاربر در کجای جهان باشد.

با وجود تمامی این مزایا، شاید هیچ جای پرسشی درباره خرید وی پی ان باقی نمانده باشد. مخصوصا آنکه شما می توانید این کار را با هزینه ای بسیار پایین انجام دهید. اگر می خواهید سرعت و امنیت بیشتری در دنیای اینترنت داشته باشید، از همین امروز شروع کنید. با یک VPN حرفه ای همیشه به اینترنت به صورت و پر سرعت وصل خواهید بود.

پارس وی پی ان parsvpn.online